Kenéz Andrea sorozata, 10. rész

Szögliget- Szádvár
Kedves Várjárók! Szokásomtól eltérően – mely szokás nem az írásé, hanem a várlátogatásé – most két olyan várról fogok írni, ahol nem aludtam, és nem is elhagyatott.
Először egy japán vár leírása fog következni, majd másodjára, mint egy jó desszert, egy dán váré. De vigyázat: mindkettő nagyon száraz lesz!

Várjáró Magazin 34. szám, Dimény Áron: Vikingek és szamurájok
Legifjabb hölgy tagtársunk után következzék legfiatalabb férfi tagunk bemutatkozása, aki szintén helybéli, így kedves várunk bűvkörében nőhetett fel. Talán nem is véletlen, hogy élethivatásául a régészetet választotta Grecmajer Tamás, alias RégészTamás:

Kedves Barátunk!
Ahogy ígértük, visszatérünk a részletekkel, s titkon reméljük, hogy idén Veled is találkozunk Szögligeten, Szádvárban a XXI. Vármentő Napokon. Ha voltál már a hegytetőn velünk, a regényes romok között, akkor most nem maradhatsz távol; ha nem, akkor most kell eljönnöd, hogy az első alkalom mindenképpen ünnepi legyen!

Ünnepeljük együtt a Vármentő Napokon 2016. október 7-8. (péntek-szombat) között Egyesületünk megalakulásának 10. évfordulóját. Szombat este Ünnepi Közgyűléssel, meglepetésekkel készülünk, ahová szeretettel hívunk és várunk!
Persze az ünneplés előtt a várat is ki kell csinosítani! Az elmúlt hónapok alatt bizony elburjánzott a növényzet, ezért kérünk, hogy segíts kiszabadítani a romokat a fullasztó gyökerek és bokrok szorításából! Már október 6-án, csütörtök este érkezhettek Szögligetre, október 9-én, vasárnap pedig elbúcsúzunk szeretett Várunktól egy újabb fél évre.
Legidősebb tagtársunk után következzék a legfiatalabb bemutatkozása, aki kiskamasz volt egyesületünk alakulásakor, időközben azonban a szemünk láttára nagyszerű, nagyszívű, segítőkész ifjú hölggyé cseperedett. Következzenek Mihály Viktória gondolatai, élményei!

Így kerültem kapcsolatba az SzBK-val